Üyelik Girişi
Takvim
Hava Durumu

KÖYÜMÜZ ERİCEK

 KÖYÜMÜZ ERİCEK  

      Biz köyümüzü çok seviyoruz. Çünkü bizim köyümüz çok güzel, biz yaz yada kışın her fırsatta köyümüze gideriz,

köyümüzün en çok bayramlarını seviyoruz sabah erkenden bayram namazına gider, daha sonra bayramlaşmak için caminin önünde büyükten küçüğe sıraya gireriz. Eskiden sıra küçük pınarı geçermiş o günleri çok merak ediyoruz. keşke yine o kadar kalabalık bayramlar olsa ev ev dolaşıp şeker toplasak arkadaşlarımızla biz babamızdan köyle ilgili her şeyi öğrenmeye çalışıyoruz.

Mesela mantara gidiyoruz hakkı dedemizin babama gösterdiği yerlerden meşe mantarı topluyoruz.. dedemizle ahlat, kuşburnu, bahçelerden erik topluyoruz.

kışın yamaçtan aşağıya kızağa binmesi çok güzel oluyor. geçen hafta sonu köydeydik çok kar vardı. Tek sorun suların donmuş olmasıydı suyu büyük pınardan taşıdık, köy çok sesiz ama çok güzel manzarası vardı, her taraf bembeyazdı. Babamlar gece ava gittiler bizde sobanın üzerinde kestane patlattık, babamlar dört tavşan kaçırmışlar iyikide kaçırmışlar.

Çok eğlendik karda mangal yaktık, kartopu oynadık, kızakla kaydık herkese tavsiye ederiz. mezarlığı ziyaret ettik, hakkı dedemize ve manemize dua ettik. Şimdi bir daha köye gideceğimiz günü umutla bekliyoruz.bizim köyümüz her şeyin en güzeline layık  lütfen her ericekli köyünü çok sevsin.

Canberk yıldırım

Kübra yıldırım      


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret158699
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.93305.9567
Euro6.54256.5687
Site Haritası